Menu:

Moderní typy koberců

Koberce určitě patří prakticky k jakékoli domácnosti a je nutné říct, že zejména některé velmi moderní koberce mohou vypadat opravdu hodně dobře. Pokusme se tedy charakterizovat právě klasické koberce, které se zdají být stále ještě v mnohých provedeních opravdu moderní a nadčasové.


Současné moderní koberce jsou většinou kusové, což je pochopitelné, jelikož koberce prakticky musely do značné míry vyklidit prostor některým jiným podlahovým krytinám. Je nutné říct, že za situaci může zejména podlahové topení, které se pod celoplošné rolové koberce příliš nehodí. Kusové koberce toto topení až tolik neřeší, jelikož pokrývají pouze minimum plochy podlahy určitého pokoje. Hodně zajímavé jsou v současné době zejména koberce, které mají určité vzory. Většinou se jedná o lineární vzory, které utkví v paměti člověka již jen svou jednoduchostí a střídmostí. Poměrně hezké mohou být hlavně pruhované koberce, které vypadají velmi tradičně a také docela skromně. Poměrně netradiční a prostorové vnímání často nabourávající jsou kusové koberce kulaté. Zejména v interiérech, které jsou poměrně hranatého charakteru, je možné pozorovat jakési narušení běžného pořádku.


Jinak lze ale koupit kusové koberce pochopitelně v mnohých jiných tvarových variacích, které mohou být také neotřelé. Jmenovat bychom mohli zejména obdélníkové tvary, které mohou působit poměrně dobře v kombinaci s nábytkem a také samotnými tvary místností. Rady a tipy si lze o kobercích přečíst zejména na některých specializovaných webech, které většinou patří prodejcům takovýchto koberců. Pozor je nutné si dát hlavně na to, aby jednotlivé rady nebyly tendenční a nenutily člověka ke koupi některého poměrně levného koberce, který svou kvalitou zrovna dvakrát neuchvátí.    

10. 04. 2012